Anne & Çocuk Etkinlikler

BabyJoy’da “Anneler Anlatıyor” Programının Konuğuydum!

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en çok dinlenen dijital radyo platformu karnaval.com ‘un bebekler, anneler ve anne adayları için kurduğu Radyo BabyJoy’da “Anneler Anlatıyor” programının konuğuydum. Sevgili Ayşe Öner ile gerçekleşen bu programda annelik deneyimlerimden tutun da eşimle tanışma hikayeme kadar her şeyi konuştuk. “Anneler Anlatıyor” her hafta Salı günleri 16:00-17:00 arası ve tekrarı Perşembe günleri 16:00-17:00 arasında Radyo BabyJoy’da!

IMG_7027 

BabyJoy’da; Ali Babanın Çiftliği ve Sound of Music müzikalindeki “Do Re Mi” gibi çocuk şarkıları, Mozart gibi ünlü bestecilerin bebekler için önerilen klasik müzik eserleri, annelerin bebekleri ile beraber söyleyebilecekleri The Beatles’dan “Love Me Do”, Grup Gündoğarken’den “Sen Benim Şarkılarımsın”, Barış Manço’dan “Domates, Biber, Patlıcan” gibi sevilen Türkçe ve yabancı şarkılar dinlenebiliyor. BabyJoy’un yayın akışı anneler ve bebeklerin emzirme, oyun, uyku gibi günlük aktivitelerine eşlik edecek şekilde hazırlanıyor.

BabyJoy’da müziğin yanı sıra annelerin ve anne adaylarının ihtiyaç duyduğu bilgilerin yer aldığı programlar da bulunuyor. Bu programlar;

  • Ayşe Öner ile Annelik Sanatı Üzerine: Hamile ve bebek bakımı rehberi, hemşire Ayşe Öner’in hazırlayıp sunduğu bu programda; annelerin yaşadıkları hormonal, fiziksel ve psikolojik değişimlere olumlu katkı sağlayacak, doğum ve doğum sonrası sürece hazırlanmalarına destek olacak faydalı bilgiler paylaşılıyor.
  • Anneler Anlatıyor: Bu programda anneler kendi deneyimlerini paylaşarak, diğer annelere tecrübeleri ile destek oluyorlar.
  • Sosyal Medya Anneleri: Bu programda ise, o hafta annelerin sosyal medyadaki tweetleri paylaşılıyor ve #babyjoy etiketi ile gönderilen tweetlere yer veriliyor.ınstagram

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)