Anne & Çocuk Tavsiye

Bebeğimin Demir İhtiyacını Tahılla Karşılıyorum Ya Siz?

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Biz anneler, söz konusu bebekleri olunca akan suları durdurur bildiklerinin üzerine bilgi katar araştırıp soruşturup en iyisini sunmaya çalışır. Hamileliklerimde beslenmeye, doktorumun söylediklerine dikkat edip hep söz dinleyen bir gebe oldum. Çünkü demirin ilk kaynağı annenin olduğunu bildiğim için. Biz anne adayları hamileliğimizin son 3 ayında 6 ay yetecek kadar çok demir veririz bebeğimize. Daha sonra dünyaya gelen bebekler ise demiri ek gıdayla karşılamaya başlar. Biz annelerin en korktuğu şeylerden biri de çocuğumuzda demir eksikliği olması.

Zeka seviyesinde düşüş demir eksikliği gerçeklerindendir. Toplumda sadece kansızlık yapar diye bilinse de bunun yanı sıra okula giden çocukların performansını etkiler. Demir eksikliği en çok gebelerde, 6-24 aylık bebeklerde ve ergenlerde görülür. Yani biz annelerin gebelik boyunca depoladığı demirden daha zengin yiyeceklerle beslemeliyiz çocuklarımızı.

Şimdi ben ne yapıyorum? 21 aylık olan Almir’e günde 2 öğün tahıllı mama yediriyorum. O da nereden çıktı dediğinizi duydum bile. Demir bir çok besinde mevcut.Tahıllar, mineral ve vitamin bakımından zengin tabii ki bebeğimizin demir ihtiyacı için de önemli bir besin kaynağı. Durum böyle olunca başladım araştırmaya. Sonuç; Sütlü Meyveli 8 Tahıllı Hero Baby.

0-3 yaş arası kritik beslenme döneminde, demir ihtiyacı için günde 2 öğün tahıllı kaşık maması Hero Baby yiyene Almir, şu sıralar bizim evde tabağın hepsinin bittiğini görene ise mutlu anne deniyor.

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)