Etkinlikler Tavsiye

Best Western Şile Gardens’da Kendime Ayırdığım 24 Saat

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Birbirimize bu cümleyi sormaz mıyız? “Kendine zaman ayırabiliyor musun?” Son yıllarda ikinci oğlumun aileye katılmasıyla birlikte eee bir de malum çalışan anne olarak, direkt cevabım; “Maalesef!” ayırmayı bir kenara bırak gün 36 saat olsa anca yeter diyorum. Kadınların koşturması zaten bitmez.

Çalışan ve çalışmayan kadınların her zaman koşturmalıdır günleri. Ne kadar yoğun olursak olalım biraz özel vakit zaman ayırma yollarını bulmamız şart. Geçtiğimiz günlerde ben tam anlamıyla koskoca 24 saati hatta 26 saat gibi bir zaman dilimini kendime ayırdım. Bu zamanı geçirmeyi de kız arkadaşlarımla planladım. Durum böyle olunca kız kıza mı dersiniz, kadın kadına mı yoksa anne anneye mi kafa dağıtmaca oldu siz karar verin?

img_4463

Onu bunu bilmem ama gerisi geleceğinden eminim. Çünkü 13 yıllık evliliğimde ilk defa kız arkadaşlarımla tatil yaptım. Birbirinden tatlı 4 kadın, namı değer 5 Moms ben dahil olunca tabii five oluyor 🙂 kendimize ayırdığımız 24 saati bundan böyle rutin hale getirme kararı aldık. Şimdi anlatacaklarım reklam değil imrendirici bir o kadar da hadi sizde kaçın anneler kokusu verecektir sıkı durun. Günlerdir konuştuğumuz gün geldi çattı. Sabahın erken saatlerinde doluştuk arabaya birbirimize “Günaydıınnnn!” der demez her zaman ki modumuza girdik ve başladık kikirdemeye.

Zaten bir araya gelmemiz oldukça kalabalık ve gürültülüdür bizim. bebeimgeliyor, alevgeziyor, burcucaliskan, bebekveuyku ve bendeniz birbirinden keyif alan insanlar topluluğu anne grubu. Yolumuz, İstanbul içinde İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin tercih edebileceği Best Western Şile Gardens‘a doğruydu. Amacımız ise bol bol dinlenmek, 19 Aralık’ta açılacak olan Osman Müftüoğlu’nun Yeni Bir Hayat rotası çizmek istediğinizde tercih edeceğiniz adresi Yaşasın Hayat merkezini ziyaret etmekti. Ruhen ve bedenen dinlenip, yenilenip tazelenebileceğimiz, yüklerimizden arınıp, yorucu ve gergin yaşamın bizden çaldıklarını geri alacağımız huzurlu bir ortama hoşgelmiştik. 

şile otel

 Masaj, kese, sauna, havuz aklımıza gelebilecek herşeyi yaşayarak akşam yemeğine şık şıkırdım yada iki dirhem bi çekirdek halimizle katıldık. Günün yorgunluğu yemekten sonra odalara dağılınca üzerimize çöker diye düşünürken bu fırsat kaçmaz erken uyumakta nereden çıktı dedi içimizden biri  “Hadi o zaman pijama partisiiiii!” 🙂

img_4270 

 Gelmeden önce Marks and Spencer ‘dan aldığımız yeni sezon, kışa hazırım pijamalarımızla bize ayrılmış olan en büyük odanın yatağı üzerinde önce sohbet ettik sonra fotoğraf çekme denemelerinde bulunduk, gecenin 02.38 ‘inde club sandviç ve patates kızartması yeme teşebbüsünde bulunup asla sonra pişman olmadık ve 05.22’de birbirimize şuursuzca bakan gözlerle iyi geceler bile dileyemeden yattık.

 Sonuç; İstanbul’a sadece  bir saat uzaklıkta, doğal, sakin ve huzurlu bir beldede uyanmamıza vesile olan bu tatilimizi 4 saatlik uykuyla geçirdik. Geri kalan 20 saatin anısı ise paha piçilmez…

şile otel

 Not: İstanbul’a 55 km mesafede olan Şile’de 10 yıldır 167 oda, 9 toplantı salonu, sosyal ve outdoor aktiviteleri düzenlenen yeşil alanları ile tatil, toplantı ve kongre turizmine bir marka olarak hizmet vermekte olan Best Western Şile Gardens benden tavsiyesi 🙂

https://www.instagram.com/bwsilegardens/

img_4454

şile otel

 

 

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)