Etkinlikler

Büyükçekmece Anneleriyle Kadınlar Gününü Festival Havasında Kutladık!

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

8 Mart 1957 yılında New York’ta tekstil işçisi kadınların grev yapmasıyla ortaya çıkan gün yıllar içerisinde biz kadınlar tarafından oldukça sevildi. Her yıl severek kutladığımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü sizi bilmem ama ben bu yıl festival havasında kutladım.

IMG_6821

Sevgili arkadaşlarım; Burcu Çalışkan, Esra Ertuğrul, Sinem Akınal ve Alev Özkan yani namı değer 5 Moms anneleri ile birlikte İstanbul’un tatil beldesi de diyebileceğimiz Büyükçekmece’deydik.

IMG_8258

Büyükçekmece de yaşayan , yaşamış yada yaşamak isteyen, hayatının bir bölümünü burada geçiren, sahiline, denizine hayran, gönlü Büyükçekmece de olan tüm ebeveynlerin buluştuğu bir platform var; Büyükçekmece Anneleri. Farklı etkinlikleriyle hem annelerin buluştuğu, kaynaştığı ve çok güzel dostluklar kurduğu bir topluluk hem de çocuklar için yapılan, eğlenceli , öğretici güzel aktivitelerle o ilçenin annelerinin annelerin kalbini fetheden bir platform Büyükçekmece Anneleri.

IMG_8268

Kurucusu, Sevgili İlknur Aslandoğan 2 çocuklu, eğitimli,  yıllarca çalışmış, ikinci anneliğinden sonra iş hayatına ara vermiş bir anne. İş hayatına ara vermesi demek hiç birşey yapmıyor anlamına gelmez insanın değil mi? İlknur hanım girişimci ruhuyla ve minik kızıyla sosyal sorumluluk projeleriyle annelerle buluşmaya başladı. Şimdilerde ise Büyükçekmece Annesi olarak anılıyor. Eğitimlerden tutun da seminerlere bebekli annelere faydalı olabilecek her türlü etkinliği projeyle gerçekleştiriyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen yaklaşık 200 anne ve bebeğin buluştuğu Kadınlar Günü Kutlaması gibi.

Evet yanlış duymadınız 200 bebekli anne Büyükçekmece Eser Premium Hotel‘de Kadınlar Günü Kahvaltısıyla bir araya geldi. Bu cıvıl cıvıl etkinliğe 5 Moms olarak biz de davetliydik. Daha önce yaptığım seminerlerde tanıştığım anneler ve sosyal medyadan tanıştığım annelerle hayatımın en büyük kahvaltısıydı.

DSC_0846

Kadınlar günü böyle kutlanır dercesine geçen bu güne harcadığı emek, samimiyet, içtenlik ve nazik davetin için teşekkürler Sevgili Büyükçekmece Annesi İlknurAslandoğan. 

IMG_8281

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)