Anne & Çocuk Etkinlikler

Çocuğunuzla Gitmeye Bayılacağınız Bir Mekan Kafe Food Nook

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Pazar günü denilince, masada geçen uzun kahvaltı saatleri ve tabii ki dinlenme isteği gelir akla. Ama çocuklu bir aileyseniz  “Pazar günü nereye gitsek? ” düşüncesi de sarmıyor değil insanı. İlk kriter çocuğun sıkılmayacağı bir yer olması. İkinci kriter de güzel bir pazar kahvaltısı edebileceğim lezzette olması. Şimdi sizi kafama uyan bir mekanla tanıştıracağım. Karşınızda Food Nook. Akatlar’da içinde 10 bin çocuk kitabı yer alan Kids Nook’un  çocuklar çılgın gibi eğlenirken soluklanacağı kafesi Food Nook tam bir anne tavsiyesi kıvamında mekan. Birbirinden cana yakın iki genç kadın Şef, Gizem Salkım ve Eda Atasoy eğitimleri ve arkadaşlıklarını birleştirerek ortaya lezzetli bir marka çıkarmışlar. 

img_4027

Mutfak Sanatları Akademisi mezunu Gizem Salkım ve Eda Atasoy bir yandan etkinliklere farklı sunumlar hazırlarken bir yandan kilo vermek isteyenlere hizmet sunuyorlar. Şeflik eğitimleri sırasında başlayan arkadaşlıklarını, iş ortaklığına döndüren genç kadınlar şimdi mutfakta kendi özel tarifleriyle Catering hizmeti veriyorlar. Food Nook, tasarımları, sunumları ve farklı reçeteleri ile ön plana çıkan yemekleriyle konuşuluyor son günlerde.

page

 

Bizde geçtiğimiz günlerde blogger anneler olarak çocuklarımızla birlikte Food Nook’a gittik. Çocuklarımız etkinliklerde  eğlenirken bizde dostlarımızla tam anlamıyla Brunch keyfi yaptık.

img_4063

İki genç şef Gizem ve Eda kişiye özel hizmet diyerek; Food Nook Catering ile doğumgünleri, brunchlar, lansmanlara farklı içeriklerle yemekler hazırlayan ikili, şimdi de spor camiası ile işbirliğine başladı. 

 Etiler’in en etkin spor salonlarından WTF ile hayata geçirdikleri yeni projede, sağlıklı ve hızlı kilo vermek isteyenlere spor hocalarının gözetiminde günlük öğünler hazırlıyorlar. Spor yaparken yediklerine dikkat etmesi gerekenler için özel menüler hazırlayarak, hızlı kilo vermelerini sağlıyorlar. Üstelik lezzetten ödün vermeden ve detoks kitleri ile hedefledikleri kiloya gelmek isteyenlerin gelişimini takip ederek. 

İşi eğlence ve lezzete dönüştüren Gizem ve Eda’yı yakından tanıyalım;

Gizem Salkım 28 Şubat 1990 doğumlu. Amerikada California Eyaletinde özel bir üniversitede klinikal psikoloji ve tiyatro eğitimi aldı. müjdat gezende bir yıl oyunculuk eğitimi daha aldı daha sonra atölyr 1314 de kamera önü oyunculuk eğitimi aldı son olarakta MSA da Chef & owner bölümünde eğitimini tamamladı. Stajını Msa da bitirdikten sonra Burgerhood da çalıştı. Habit sağlıklı yiyeceklerde görev aldıktan sonra Food Nook Catering kurucu ortak şeflerinden biri olarak çalışma hayatını sürdürüyor.

Eda Atasoy 16 Eylül 1991 İstanbul doğumlu. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra Mutfak Sanatları Akademisi Uzun dönem Chef & Owner eğitimini tamamladı. Pera Palace Hotel Jumeriah, Sandalye Restorant ve Vogue Restorantında çalıştıktan sonra Food Nook Catering’in kurucu ortak ve şeflerinden biri olarak çalışmaktadır.

img_4064

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)