Anne & Çocuk Etkinlikler Tavsiye

Çocuğunuzun Geleceği Hayal Olarak Kalmasın!

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Birgün anne baba oluyorsunuz.  Kendiniz için yaşadığınız hayatı başka biri için yaşamaya başlıyorunuz. Durum böyle olunca dünyaya getirdiğiniz ve hayatınız boyunca sizin olan en değerli varlık için başlanıyor hayaller kurulmaya. Yıllarca para kazanıp bunu en iyi şekilde değerlendirme hayallerimizin üstüne, bez parası, mama parası, anaokulu ödemeleri düşüncesi eklenince işin içinden çıkamayarak “Biz bu çocuğun nasıl hayallerini gerçekleştireceğiz?” düşüncesi sarar beynimizi.

Çünkü anne baba olmak, kendinden çok çocuğu için yaşamayı düşündürme gerektirmez mi? Sürekli bu konuda alternatifler üreterek para biriktirme en doğru yatırımı yapmak için araştırma yapmak şart! Artık yastık altı yatırımları olmadığına göre bilinçli bir o kadar da araştırmacı bir ruhla ben başladım Almir için yatırım planları yapmaya. Neden Almir? İlk oğlumu unuttum mu? Tabii ki Hayır! Büyük oğlum Emir 2 yaşına bastığı gün amcası ona yatırım sigortası yaptırdı. 10. yılın sonunda biten sigortayı biz devam ettirerek eğitim hayatının büyük bir bölümünü karşılamış olacağız.

 Şimdi sıra Almir’de! İleride iyi bir eğitim alabilmesi iş kurarken yada evlenirken maddi destek sağlayabilmemiz için ona bugünden tasarrufa başlamamız gerekiyor. Bu tasarrufa ilk adımı atmak biz annelere düşüyor.

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Hayat Emekliliğin etkinliğiyle bir kahvaltıya davetliydim. Blogger anne arkadaşlarımla katıldığımız bu etkinlik hem bilgilendirici hem eğlendiriciydi. Workshop yaptığımız etkinlikte çocuklarımıza kumbara yaptık. Kumbarayı açtığımız ilk gün soluğu Anadolu Hayat Emeklilikte alacağız.

Peki bizim etkinlik eğitimindeki konumuz neydi? 

Konumuz; Çocuğum İçin Yatırım Sigortası

Nedir peki Çocuğum İçin Yatırım Sigortası?

  •  0-15 yaş arasındaki çocuklara iyi bir gelecek hazırlama imkanı sunuyor. Asgari 150 TL, 50 dolar veya euro aylık prim ödemeleri ile düzenli tasarrufların çok iyi getirilerle büyümesini sağlıyor.
  • Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na ödenen primlerin tamamı, ödenen ayda elde edilen ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemek koşullarıyla gelir vergisi matrahından indirilebiliyor.

 

Hayal Olarak Kalmasın İnternet Sitesi

  • Anadolu Hayat Emeklilik, çocukların gelecekteki finansal güvencesi olarak sunduğu Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na ait hayalolarakkalmasin.com adlı bir  mikro site hazırladı.
  • Çocuğunuz büyüdükçe birikimi de büyüsün, hayalleri hayal olarak kalmasın” sloganı ile  hayata geçirilen site bilgi verirken eğlendiren yapısıyla de beğeni kazanıyor.
  • Sitede ‘Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’nın tüm detayları paylaşılırken çocuğun hangi meslek alanına ilgisi olduğu yapılacak anket ile öğrenilebiliyor.
  • Ebeveynlere, çocuklarının geleceği için şimdiden harekete geçmeleri gerektiği mesajını veren sitede sunulan meslek testiyle, çocukların hangi mesleki alana yatkın olduğunun ölçümü de yapılabiliyor.
  • Ayrıca “Profesör Hayri Öğretir” karakterinin yer aldığı videoda Çocuğum İçin Yatırım Sigortası hakkında merak edilen tüm bilgiler kullanıcıya sunuluyor.
  • 0-15 yaş arasındaki çocukların geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler ve yakınları poliçe süresinin sonunda elde edebilecekleri tahmini birikim tutarını da öğrenme şansı buluyor.

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)