Röportajlar Tavsiye

Her bakımlı kadın güzel midir acaba?

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Biz kadınlar her zaman doğal ve mükemmel görünüme sahip olmak istemez miyiz? İsteriz de kime güvenip kendimizi teslim edeceğimize de bir türlü karar veremeyiz. Tam böyle duygular içindeyken geçtiğimiz günlerde, arkadaşımın önerisi üzerine; onun kaşları Micro Blading ve kirpik permalı kirpikleri harika ötesi olduğunu görünce NS Beauty Center‘ da aldım bende soluğu. Kendinizi evinizde kadar rahat hissettiren dekorasyonu, Moda Tasarımcısı, Güzellik Uzmanı, üç kız annesi Nermin Sönmez’le güzelleşmem sonrası keyifli bir söyleşi yapmadan ayrılamadım oradan. Haydi o zaman röportaja;

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Moda Tasarımcısı olarak başladığım mesleki kariyerime, yurtdışında aldığım eğitimleri de ekleyerek “Güzellik Uzmanı” olarak devam ediyorum. Moda ve güzellik benim için ayrılmaz bir ikiliydi hep, durum böyle olunca tasarladığım özel kıyafetler, kişiye özel Styling ve NS Beauty Center hayatımın tamamını kaplıyor. Son günlerde Sabah kuşağı televizyon programı “Renkli Sayfalar” sunucularıyla “Styling” çalışması yapıyoruz. Tabii ki diğer tam zamanlı mesleğim ise annelik; büyük kızım Kardelen ve Nazra, Zümra adında ikiz kızlarım olmak üzere üç kız annesiyim.

Sahibi olduğunuz NS Beauty Center’da hangi uygulamalar yapılıyor?

Merkezimiz, cilt bakımından tedavilerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Hastalarımızın bakım ve tedavilerini uyguladıktan sonra cilt tiplerine en uygun bütün bakım ve devamında kullanacağı ürünlerde bulunmaktadır.

Anti-aging + leke tedavileri + akne tedavisi + dermapen + oksijen tedavi + göz çevresi bakımları + hassas cilt bakımları gibi

Medikal el be ayak bakımları ve tedavileri

Kalıcı makyaj (kıl tekniği Mikroblading) Long-Time-liner

Profesyonel makyaj

Kaş besleme

Kirpik lifting + kirpik perması

Protez tırnak

Kalıcı makyaj ve profesyonel makyaj dersleri

Son günlerde kalıp gibi kaşlarla gezen bir çok kadın görüyoruz çevremizde. Kaş kontürü yada kalıcı makyaj dediğimiz bu uygulamayı bildiğini sanarak yanlış yapanlara ne diyorsunuz? 

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz özelikle teşekkür ederim. Bu konudan oldukça rahatsızız. Uygulamalarda yanlış yapılan işlemleri düzeltmeye çalışıyoruz. Kalıcı makyaj işlemleri doğru tekniklerle ve uzman kişiler tarafından bilinçli yapıldığında günlük hayatımızda büyük bir kolaylık ve çok güzel bir görünüm oluşuyor. Fakat yanlış işlemlerde hem çirkin bir görüntü ve bundan kurtulmak uzun bir zaman çektiğiniz acı cabası ve ödeyeceğiniz miktar yaptığımız işlemin kaç katı fazlasıdır. Aynaya her baktığınızda kendinizden emin daha mutlu ya da çok daha mutsuz oluyorsunuz. Bu konuda ciddi önemler alınması gerektiğini düşünüyorum. Bir makine bir boya alan herkes bu işi yapmamalı ciddi eğitim ve bilgi sahibi olan profesyonel kişilerin bir farkı olmalı. Biz önce sağlık sonra güzellik tercih edenlerle buluşuyoruz.

Güzellik göreceli bir kavramdır. Herkes güzel ve bakımlı olmanın peşinde. Sizce her bakımlı kadın, güzel midir?

Evet, bakımlı kadın güzeldir. Çünkü bakım demek aynı zamanda hijyen ve temiz bir görüntü demektir. Her güzel kadın bakımlı olmayabilir ama her bakımlı kadın güzel olur. Mesela çok güzel bir yüzünüz var fakat cildiniz bakımsız ise güzelliğinizi arka plana atar veya tam aksine düşünürsek bunu bakımlarla ve doğru makyaj teknikleri ile ön plana çıkarabiliriz.

NS Beauty Center’ı en çok hangi uygulama için tercih ediyorlar?

Merkezimizde hizmet verdiğimiz tüm alanlarda lisans sahibi olduğumuz ve profesyonel olarak çalıştığımız için bütün uygulamalarımızda tercih ediliyoruz önceliğimiz sağlık ve hijyen. Hastalarımızla işlemlerden sonra oluşan dostluklarımız doğrultusunda kahve içmeye gelmeyi tercih edenler bizi çok mutlu ediyorlar.

Emziren annelere oldukça yasaklar var. Peki emziren anneler güzellik adına neler yaptırabilir?

Emziren anneler de hormonlar normal olmadığından en verimli sonucu almak için emzirme sonrası görüşmeyi öneriyoruz. Hatta 3 ayı geçirip bize gelmelerini öneriyoruz. Emzirmenin ardından uygulanacak olan bölgesel zayıflama, sıkılaşma yeni annelerin en çok tercih ettiği uygulamalar. Protez tırnak, kirpik perması, cilt bakımı ve leke tedavileri hamilelik ve emzirme sonrası kendilerini iyi hissetmeleri için tercih ettikleri diğer uygulamalar.

Ürünleriniz kalitesi oldukça iyi ve yüksek. Peki piyasaya göre uygulama fiyatlarınız nasıl?

Sağlığa zararlı hiçbir ürün kullanmıyoruz. Ürünlerimizin hepsi patentli ve orijinaldir. Çalıştığımız her markayı uzun süre araştırıp, deneyip ondan sonra bünyemize alıyoruz. Özellikle kalıcı makyajda kullandığımız boyalarımız tamamen doğal ve asla sağlıya zararlı olmayan ürünlerdir çünkü kalitesiz ürünlerde çok ciddi sağlık problemleri yaşanabilir biz bunu riske atmıyoruz. Cilt bakım ürünlerinden ve kullanılan makyaj ürünlerine kadar bu hepsi için geçerli. İşlem yaptıranların öncelikle sorması gereken soru eğitimleri ve kullandığı ürünler olmalıdır. Fiyat tabi ki de önemlidir fakat öncelik bu değildir. Uygulama fiyatlarımız yaptığımız işlem ve kullandığımız ürünlere göre piyasada çok ortalama ve herkesin ulaşabileceği seviyededir.

Okuyucularımıza önerebileceğiniz bir bakım ve güzellik sırrınız var mıdır acaba?

Benim önerim; uygulayacağınız bütün bakımlardan iyi bir sonuç almak istiyorsanız doğru ve uygun ürün kullanmanız her zaman işin sırrıdır. Markası ve fiyatından çok cilt yapınıza uygun olması ilk tercihiniz olmalı.

Doğal güzellikten yana olan benim yolum size düştü. Bayanlar size en çok nereden ve nasıl ulaşıyor?

Doğallık hepimizin ilk dikkatini çeken sihirli bir kelime. Küçük dokunuşlarla doğal güzelliği ortaya çıkarmamızın tercih edilme sebebimiz olduğu söyleniyor. Memnuniyet ise  yüzyıllardır süre gelen en önemli iletişim aracı. Uygulamalardan memnun olanlar sevdiklerine öneriyorlar, sosyal medyadan gelen her türlü soruya cevap vermek her zaman önceliğim. Instagram hesabım olan nermin_sonmez’den sorulan bütün soruları keyifle cevaplıyorum. Dergi röportajları, televizyon programlarında sayesinde ulaşanlar da çoğunlukta. Okuyucular için iletişim adreslerimiz ise;

Rumeli Caddesi Şeref Apt. No: 17-19 D: 11 Nişantaşı/ İstanbul

www.nerminsonmez.com

0(212) 232 34 24

image

image

image

image

image

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)