Etkinlikler Tavsiye

Işıltı Liftingi ile Işıl Işıl Bir Cilde Kavuşmak Çok Kolay!

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Ahh şu yıllar yerinde durmuyor ki su gibi akıp geçiyor. Geçerken de çeşit çeşit izler bırakıyor bazen kalbimizde bazen yüzümüzde öyle değil mi? Kimi insanlar 30 yaşında yüzü kırışık lekeli ve mat kimileri ise 60 yaşında ışıl ışıl bir cilde sahip. Artık bu yüzyılda kesinlikle bazı şeyler kader değil. Herşey elimizin altında ve adeta biz kadınlar için icat edilmiş. Durum böyle olunca memnun kalmadığımız bazı yerlerimizi ufak dokunuşlarla düzeltmek büyük bir şans. Şimdi gelelim anlatmak istediğim konuya;

Işıltı Lifting (Aquashine)

20170316_131133

Geçtiğimiz günlerde deneyimlediğim Işıltı Liftinginden bahsetmek istiyorum. Sevgili Elçin Ateş’in davetiyle CliniMed Nişantaşı‘nda gerçekleşen davette Dermatolog Dr. Elif Ebru Güner‘le yaptığımız keyifli sohbetin konusu Aqua Shine yani Işıltı Liftingiydi.

PSX_20170327_002336

Tek seans sonrası 24 saat sonunda bile yüzümüzdeki farkı anlayacağımız  3. seans sonunda cildimizin ışıl ışıl olduğu filtresiz bir güzelliğe kavuşacağımızı anlattı Dr. Elif Ebru Güner. Yani dıştan uyguladığımız kremler cildimizin üst tabakasına etkili. Ama cildin asıl canlılığını ve destek görevini sağlayan alt deri. Dışarıdan uyguladığınız kremlerin derinin gözeneklerinden geçerek bu tabakaya ulaşması imkansız. Bu durumda görev ışıltı liftingine düşüyor. Enjeksiyon yoluyla derinin alt tabakasına ulaşarak deriyi canlandırmak Işıltı Liftingiyle oluyor.

20170316_132018

Çok ince uçlu iğnelerle,  uygulanan 15-20 dakikalık bir işlem. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir. Tüm yüzüme krem sürüldü ve uyuşması beklendim. İğneden korkanlara duyurulur hiç hissedilmiyor gayet konforlu bir işlem. İlk seans sonunda bile fark belli oldu benim cildimde. Çünkü mattı ve oldukça kuruydu. Makyaj tutmayan bir cilde sahip olmaya başlamışken bu işlemle tanışmak hoşuma gitti.

 

 

20170316_113823

Cilt için aklınıza gelebilecek herşeyi; hyaluronik asit, vitamin, aminoasit ve antioksidanları içeren karışımı enjeksiyon yoluyla cilt altına uyguladılar. En önemli özellikleri ile hyaluronik asit içerdiğinden cildimizin nem dengesini sağlamasını antioksidan içerdiğinden cildin ışıl ışıl görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Bol su içmek işlem sonrası şart. 3. seans bittiğinde cildimin canlılığını düşünemiyorum. Dediğim gibi yıllar geçiyor doğal, sıkı, genç bir ciltle görünmemize izin vererek geçerse aldığımız iltifatlar karşısında hayat daha güzel olmaz mı?

www.clinimed.com.tr

 

 

 

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)