Etkinlikler Güncel

“İyi Yaşam Mağaza Turları” ile Çocuklar Alışverişin Püf Noktalarını Öğrendi

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Gıda sektörünün sağlıklı yaşam öncüsü Migros geçtiğimiz günlerde harika bir eğitimle çocuklarımızın yüzünü güldürdü. Geçen yıl başlattığı bir pilot uygulama “Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları” bu yıl da devam etti. 24-28 Nisan tarihlerinde, çocuklara sağlıklı bir yaşamın gereklilikleri ve doğru alışveriş yapmanın inceliklerini mağazalarında uygulamalı bir eğitimle anlatan Migros’un bu yıl ki hedefi, 16 bin çocuğa daha ulaşarak küçük yaşta ‘İyi Yaşam’ farkındalığını aşılamak.

Geçen yıl pilot uygulamasını yaptığı İyi Yaşam Mağaza Turları ile büyük beğeni toplayan Migros, gelen yoğun istek ve talep üzerine bu yıl da aynı uygulamayı çocuklarla buluşturdu.

 

Her yıl daha fazla çocuk ‘İyi yaşamı’ öğrenecek proje kapsamında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte, çocuklara yönelik ‘Sağlıklı Büyüme Rehberi’ hazırlayan Migros, bu rehber eşliğinde, Mardin’den Uşak’a, Tekirdağ’dan Erzurum’a kadar belirlenen 65 ildeki 105 mağazasında keyifli bir mağaza turu gerçekleştirerek çocuklara unutamayacakları keyifli ve öğretici bir deneyim yaşatıyor. 

‘İyi yaşam’ bilincinin küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliği ile mümkün olduğu inancıyla, daha sağlıklı bir toplum için öncelikle çocukları hedefleyen marka 16 bin çocuğa daha ulaşarak küçük yaşta ‘İyi Yaşam’ farkındalığını aşılamak için çalışıyor.

Kendi alanında başarılı Blogger anneler ve çocukları, gönüllü 105 mağaza yöneticisi özel eğitim alarak projeye katıldı.

Oyuncu ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet Auf tarafından ‘İyi Yaşam’ eğitimi almış olan mağaza yöneticileri; bu yıl 24-28 Nisan tarihleri arasında belirlenen mağazalarda, dengeli beslenmenin sırlarını, gıdaların yararlarını, hareket etmenin önemini, iyi alışveriş tavsiyelerini ve gıdaları sağlıklı koşullarda saklama yöntemlerini mağaza turu eşliğinde çocuklarla paylaştı.

Çocuklar etiket okumayı ve alışverişin pek çok püf noktasını öğrendi. Mağazalarda dört gün boyunca düzenlenen 20 kişilik turlarda ‘İyi Yaşam’ eğitimi alan çocuklar; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine ve İyi Tarım Uygulamalarına kadar birçok bilgiye ulaşıyor.  ‘İyi Yaşam’ eğitiminde çocuklar ayrıca; şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmayı, kg ve adetli alınan ürünler arasındaki farkı, etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etmeyi de öğreniyor.

Çocuklar, gündelik hayatı kolaylaştıran bu bilgilerle birlikte turların sonunda alınan ürünleri kasadan geçirerek, geri dönüşüm hakkında bilgiye sahip oldular.

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)