Etkinlikler Tavsiye

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Olan Peyniri Bize Tanıtan Marka GÜRSÜT

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Tercihler kişilere göre değişse de sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi değil midir peynir? Ekmek, peynir, zeytin , yumurta, reçel, süt, tereyağı soframıza renklendirerek güne başlamamızı sağlar. Faydalarını saymaya gelince anlatmakla bitmez. Bu lezzetli yiyeceklerin besleyici özelliği dışında sağlık açısından da birçok faydası var. Özellikle çocuklar ve yaşlılar mutlaka sabah kahvaltılarında düzenli bir şekilde peynir tüketmeli.  Çünkü kemikleri güçlendirdiğinden çocuklar ve yaşlılar için önemli bir besin kaynağı.

Bizim evin peynir tüketimi oldukça meşhurdur. Severiz  farklı peynir çeşitlerini tüketmeyi. Ailemizin yeni üyesi Almir’ in de damak zevki soframızdaki peynirlere ortak olacak kıvama geldi. Şikayetçi miyim bu durumdan kesinlikle Hayır! Aksine geçtiğimiz günlerde peynir gezisine katılıp taaa memleketim olan Güzel İzmir’e gittim.

Peynirin tarihçesini A’dan Z’ye öğrenmekle kalmayıp GÜRSÜT Gıdanın Tire’de olan  55.000 ’lik fabrikasını gezdim. Ben ve Blogger arkadaşlarım inanılmaz bir hijyene tabi tutularak imalathaneden sofralarımıza gelen peynirleri tanıdık. Peynir deyip geçmeyerek size GÜRSÜT Gıda’yı anlatacağım.

*İşletmeye gelen tüm sütler öncelikle pastörize edilmektedir.

*Taze Beyaz Peynir gruplarında tamamen geleneksel yöntemler ile üretim yapılmaktadır.

*Ürünlerde yasal olsa bile, insan sağlığına zarar verecek kimyasallar kullanılmamaktadır.

*Ürünlerin taze tüketilmesi için sık sevkiyat yapılmakta, ürünün reyonda en az sürede beklemesi sağlanmaktadır.

*Üretimin tüm alanlarında hijyen en önemli kriter.

 Peki ürünlerde kullanılan süt miktarı nedir?

Ürünlerde olması gereken oranlarda süt kullanılmaktadır:

  • 1 kg Taze Beyaz Peynir için 5 kg
  • 1 kg Çoban Peynir için 6 kg
  • 1 kg Kaşar-Dil-Örgü – Çeçil için 10 kg
  • 1 kg İzmir Tulum Peyniri için 11 kg
  • 1 kg Klasik Beyaz Peynir için 8 kg

Peynir için olması gereken sıcaklık +2/+6 ⁰C’dir. GÜRSÜT, üretim alanından son satış noktasına kadar bu soğuk zinciri korumakta. Bu şekilde ürünler besleyici özellikleri ve nefasetini kaybetmeden tüketiciye ulaşıyor.

 

GÜRSÜT ürünlerini nerelerden satın alabiliriz?

 

GÜRSÜT’te; Taze Beyaz Peynir, Çoban Peynir, Dil, Örgü, Çeçil, Çerkez, Kaşar, Mozzarella, Krem Peynir, Süzme-Kaymaklı Homojenize Yoğurt, Lor, İzmir Tulum Peyniri, Klasik İnek Peyniri üretimi hijyenik ve lezzetli mi lezzetli bir şekilde  üretiliyor.

Çeşitlerini yemekten bıkmadığım peyniri fabrikasında tanıyınca bir kere daha sevdim. GÜRSÜT Gıda fabrika gezimizi merak ediyorsanız aşağıdaki linke tıklayın benim deneyimlememi izleyip bu eğlenceli geziye şahit olun 🙂 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)