Etkinlikler Tavsiye

Kaliteli Ürünlerle İnsan Sağlığını Düşünen Marka: LC Waikiki

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla biz tüketicelerle buluşturan bir marka LC Waikiki. Çocuklarıma sıkça alışveriş yaptığım özellikle 2 yaşındaki Almir’in kıyafetlerini defalarca yıkayıp kalitesinden emin olduğum LC Waikiki‘nin fabrikasını geçtiğimiz günlerde Blogger arkadaşlarımla ziyaret ettik.

Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra güvenliği ve insan sağlığını ön planda tutan LC Waikiki, çocuk ürün güvenliği konusunda oldukça hassas. 

Çocuklara kordon ya da büzgü iplerinden kaynaklanan kazalar sonucu boğma, boğulma, takılma, sıkışma gibi her türlü riskten korumak üzere, Çocuk Giysilerinde Güvenlik, Çocuk Giysilerinde Kullanılan Kordon ve Büzme İpleri, Özellikleri standartlarında belirtilen güvenli uygulama koşulları sağlanıyor.

Yine çocuk ve bebeklerimizin sağlık ve güvenliği hassasiyetiyle, bu ürün gruplarında kesici uçlu materyal ve aksesuar bulundurmayarak çocuklar için oluşabilecek riskleri engelleniyor.

Çocuk ürünlerinin güvenliğindeki hassasiyet sebebiyle, hem şirket çalışanlarına hem de tedarikçilere Çocuk Ürünleri Güvenliği eğitimi zorunlu kılınmış.

Kısacası LC Waikiki diyor ki;

  •  1 yaşına kadar çocuk ürünlerimizde yapıştırma boncuk kullanmıyoruz.
  •  Çocuk ürünlerimizde yutulma riski bulunan bileşenleri dikkatle seçiyor kopma dayanımlarına dikkat ediyoruz.
  •  Uzun tüylü/ havlı malzemeleri çocuk ürünlerimizde tercih etmiyoruz.
  •  Çocuklarımızın sağlığı için doğal elyaf kullanmaya dikkat ediyoruz.
  •  Aldığınız her türlü fermuarlı çocuk ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.

Durum böyle olunca, Yurt dışında da Türkiye adına çalışmalarını devam ettiren LC Waikiki, Türkiye’de ürün güvenliğine dikkat çeken ilk marka.

Ayrıca, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ürünlerin ürettirilmesi ve ekolojik ürünlerin tüketicilere sunulması daima öncelikli hedefi LC Waikiki’nin.

2016 yılında 21.000 adet model ürün 307.000 adet ekolojik teste tabi tutulmuş.

Aynı zamanda, “Ekolojik Ürün El Kitabı” yayınlayan ilk Türk markası da olan LC Waikiki, Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere üç tam kapasiteli laboratuvarda araştırmalarını sürdürüyor. LC Waikiki, bu laboratuvarlarda günde ortalama 1.500 adet ekolojik test yapıyor. 

LC Waikiki tedarikçilerini, “Ekolojik Ürün Tedariki” konusunda ve ürünlerinde insan sağlığına zarar verebilecek kimyasalların kullanılmaması ile ilgili bilinçlendiriyor; uygulamayı yaygınlaştırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. 

Yedi yıldır ekolojik ürün politikası uygulayan LC Waikiki, atıklarını tamamıyla yasal mevzuatlara uygun olarak imha etmenin yanı sıra, karbon ayak izine olduğu kadar kimyasal ayak izine de önem veriyor. LC Waikiki, yasaklı ve zararlı madde kullanılmaması için GREENPEACE ile başlatılan DETOX hareketi kapsamında Türkiye’de “Sıfır Tehlikeli Atık-Ekoloji Uyumlandırma” projesiyle çalışmalarına devam ediyor ve bu konuda sektöre öncülük ediyor. 

LC Waikiki’den Yeni Doğan Bebekler İçin Organik Pamuklu Koleksiyon

Kaliteli ürünlerini uygun fiyatlarla müşterileriyle buluşturan LC Waikiki, geniş ürün yelpazesi ile tüm ürünlerinde ürün güvenliğini ve insan sağlığını ön planda tutuyor. LC Waikiki, annelerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni doğan bebek koleksiyonunda organik pamuktan üretilen kapsül bir koleksiyon da hazırladı.

LC Waikiki’nin yeni doğan ürün grubunda annelerin hassasiyetini göz önünde bulundurarak, organik pamuktan hem kız hem de erkek bebekler için oluşturduğu bu kapsül koleksiyon üç ayrı bölümden oluşuyor.

Hem kız hem de erkek bebekler için tamamı natürel renkler ve organik pamuk ipliğinin doğal renginden ilham alınarak hazırlanan uniseks grubunda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ayıcık figürlüleri ile süslenen tasarımlar yer alıyor.

Tamamen, yenidoğan kız bebeklere özel hazırlanan ikinci grup ise, soft pembelerin hakim olduğu ve yeni doğan bir bebeğin tüm ihtiyaçlarına yönelik tasarımlardan oluşan, tavşan figürlü çıtçıtlı body, ikili alt – üst takım, triko – hırka gibi ürünlerden oluşuyor.

Yenidoğan erkek bebek koleksiyonu ise, soft mavi ve ekru tonların yer aldığı köpek baskılı tasarımlardan oluşuyor.

 

 

  

 

 

 

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)