Etkinlikler Röportajlar

Yepyeni Kitabı Beni Ödülle Cezalandırma ile Karşınızda Özgür Bolat!

ipekile
Tarafından Yazılmıştır ipekile

Son günlerin en çok satanlar listesini süsleyen “Beni Ödülle Cezalandırma” kitabının yazarı Özgür Bolat’la uzman 5 Blogger anne olarak Hilton İstanbul Bomonti’de buluştuk. Adeta soru yağmuruna tuttuğumuz Eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, kitabından tutun da akademik kariyerine ve özel hayatına kadar her şeyi Esra Ertuğrul, Alev Özkan, Sinem Gerger Akınal, Burcu Çalışkan ve bana anlattı. Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış, Uluslararası bir konferansta “En İyi Genç Araştırmacı” ödülüne layık görülmüş kısacası kendini bilime ve ebeveynlere adamış gencecik bir yeni nesil yazarlarından.

Koşulsuz ebeveynlik anlayışıyla birey yetiştirme yöntemini yaymak için ortaya çıkmış tam bir başucu kitabı Beni Ödülle Cezalandırma. Çocuk eğitiminde doğru bildiğimiz yanlışlar var bu kitapta. 2 günde okudum bittikten sonra da üzüldüm doğruyu yazmak gerekirse. Biz ebeveynlere bilimsel açıdan yardımcı olan Özgür Bolat, sadece çocuklara ödül vermenin görünmeyen gizli zararlarını anlatmıyor, bizlere bir model, pratik çözümler ve uygulamalar öneriyor.

img_3008

Acaba ödülle ilgili tüm bildiklerimiz yanlış mı?

Cevap veriyorum. Evet!

Çünkü çocuk bir bütün olarak doğuyor. Koşullu severseniz onu değersizlik duygusu oluşuyor. Değersizlik duygusu ise kaygıyı oluşturuyor. Ödül olan yerde ise çıkarcılık vardır. Sohbetimizin konularından bazılarını paylaştım sizlerle. Biz ebeveynlerin kafalarındaki, ödül ve cezaya dair tüm soruların cevapları ve çocuğunuzla ilişkinizde anlamlı değişikler yaşayacağınızın garantisini bu kitapta bulacağınıza eminim.

İlk kitabıyla ilgili tüm detayları bizimle paylaşan Dr. Özgür Bolat’a samimiyetinden dolayı teşekkürler. Bol baskılı çok satan listeli bir kitap olması ümidiyle…

img_2976

Yazar Hakkında

ipekile

ipekile

Sosyal yönü kuvvetli, iletişimde olmaya bayılan, teknoloji meraklısı, bildiğini paylaşmak için dünyaya gelmiş, kocasına aşık, Emir ve Almir’ine düşkün, ailesine bağlı, arkadaşlarını seven, okul öncesi öğretmeni bir anneyim.

Yorum Yap

error: İpek İle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'de Sağ Tuş Yasak :)